KONGRE SEKTÖRÜNÜN EN FAZLA ZİYARET EDİLEN WEB SİTESİ "KONGREUZMANI.COM"
Sponsorluk koşulları ve teklif talebi için: me@minduce.comHızlı erişim için: 0 (216) 410 44 14

2020 Uluslararası Coğrafya Kongresi (IGC 2020) İstanbul’da Yapılacak

1922 yılında kurulan ve 102 ülkenin üye olduğu Uluslararası Coğrafya Birliğ’nin (International Geographical Union - IGU) dört yılda bir düzenlediği kongrelerden 34. sünün 2020 yılında İstanbul’da yapılması oybirliği birliği ile kabul edildi.

1922 yılında kurulan ve 102 ülkenin üye olduğu Uluslararası Coğrafya Birliğ’nin (International Geographical Union - IGU) dört yılda bir düzenlediği kongrelerden 34. sünün 2020 yılında İstanbul’da yapılması oybirliği birliği ile kabul edildi. Ülkemizi Türk Coğrafya Kurumu’nun temsil ettiği Uluslararası Coğrafya Birliği nezdinde yürüttüğümüz 3 yıllık çalışmalar neticesinde, Coğrafya Bilimi ve Coğrafya Eğitimi açısından önem taşıyan bu uluslararası kongre Türkiye’ye kazandırılmıştır. 32.si Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen kongrenin Genel Kurulunda yapılan oylama neticesinde, tüm delegelerin oybirliği ile İstanbul, 34. kongre için ev sahibi oldu. Uluslararası Coğrafya Birliği 1922 yılında kurulmasına karşın, uluslararası kongreler 1871’de Antwerp’de başlamıştır. O tarihten itibaren dünyanın çeşitli kentlerinde düzenlenen kongre, dünya Coğrafyacılarını bir araya getirmeye devam etmiştir. Geçmiş kongrelere birçok Türk coğrafyacısı katılmış olmakla birlikte, ilk defa ülkemizde düzenlenecek bu kongreye 3000’in üzerinde coğrafyacının katılacağı şimdiden beklenmektedir. Saygılarımızla Türk Coğrafyacılarına duyurulur.
Kaynak: http://www.tck.org.tr/etkinlik/tr/proje-yarismalari/2020-uluslararasi-cografya-kongresi-igc-2020-istanbul-da-yapilacak


Yorumlar


bir minduce projesidir
copyright 2010-2018 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
E-Bülten Aboneliği Yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun.
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
GÜNÜN İPUCUSektörle alakalı güncel haberlere ve ilgili pek çok içeriğe Haberler bölümünden ulaşabilirsiniz
Bizi Facebook'ta Takip Edin