KONGRE SEKTÖRÜNÜN EN FAZLA ZİYARET EDİLEN WEB SİTESİ "KONGREUZMANI.COM"
Sponsorluk koşulları ve teklif talebi için: me@minduce.comHızlı erişim için: 0 (216) 410 44 14

Bakanlık Sahaya Çıktı, Kongre Turizmi 2018’in Yıldızı Olacak

Turizm Bakanlığı, sağlıktan bilişime kadar dünya kongrelerinin Türkiye’de düzenlenmesi için kampanyalara başladı. Amaç 2018 yılında kongre turizminde büyük atak yapmak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı kongre turizmi için harekete geçti. Bakanlık 2018’de Türkiye’yi kongre turizminin başkenti yapmak için uluslararası etkinlikler düzenleyecek ve onlarca fuara katılacak.

Turizmde çeşitliliği artırmak amacıyla düğmeye basan ve bu çerçevede deniz turizminin yanı sıra, dağ, yayla, sağlık, gastronomi gibi turizm türlerini geliştirmek amacıyla eylem planları hazırlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı alternatif turizm türleri için kolları sıvadı. Bu çerçevede 2018 kongre turizmi için Türkiye tanıtımında da altın yıl olacak. Bakanlık dünyanın pek çok ülkesinde katılacağı ve destek vereceği fuarlarla Türkiye’nin kongre turizminde neden tercih edilebileceğini avantajlarıyla anlatmasına katkı sunacak. 

TANITIMA YÜKLENİYOR
Türkiye kongre turizmine yönelik çalışmaları çerçevesinde kongre turizminde sektörün çatı kuruluşu Uluslararası Kongre Konvansiyonlar Birliği toplantısına ev sahipliği yapacak. Sektörün devlerini bir araya getirecek toplantı 14-18 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı toplantıya bizzat destek verecek. 

4 ÜLKEDE 4 FUAR
Şirketler 2018’de 4 ayrı ülkede 4 ayrı fuara katılarak Türkiye’nin tanıtımını gerçekleştirecek. Bu çerçevede mayıs ayında Almanya’da düzenlenecek IMEX Frankfurt Kongre Fuarı’na katılım sağlanırken, kasım ayında Barcelona’da İBTM kongre turizm fuarına, haziran ayında Hong Kong’daki ITE&MICE kongre fuarına katılacak. Ekim ayında Las-Vegas’taki fuara çıkarma yapacak.
 
Kaynak: http://www.aksam.com.tr/ekonomi/bakanlik-sahaya-cikti-kongre-turizmi-2018in-yildizi-olacak/haber-707329


Yorumlar


bir minduce projesidir
copyright 2010-2018 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
E-Bülten Aboneliği Yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun.
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
GÜNÜN İPUCUTakvim modu ile yıl içerisinde düzenlenecek kongre sayılarına toplu olarak ulaşabilirsiniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin